Oszustwa na szkodę osób starszych – spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w dniu 21.04.2026 r.
Seniorzy najczęściej padają ofiarami kradzieży i oszustw. Amazonki i seniorzy z Integracyjnego Klubu Seniora spotkali się z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Omówiono jak przestępcy wykorzystują łatwowierność osób starszych i samotnych. Jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych są oszustwa dokonane metodami ,,na wnuczka” i ,,na policjanta” oraz przez fałszywe linki bankowe. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwado funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze od osób starszych. Wykorzystane są emocje i brak technologicznej czujności. Przestępcy wykorzystują ufność i uczciwość seniorów wszystko po to aby wyłudzić dane osobowe i pieniądze. Dostajesz e-mail, SMS lub post w portalu społecznościowym, który zawiera niebezpieczny link. Przestępcy nakłaniają do kliknięcia linku. Jak najszybciej poinformuj Policję o próbie oszustwa,








